Found 1 products for 560x820x600mm Roller Bearing FCDP112164600
FCDP112164600 (Size: 560x820x600mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-08-03]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FCDP112164600
Series:
FCDP
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
1075 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
BC4B322930/HA4 (SKF), 517687A (FAG)
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FCDP112164600 Four Row Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill Alternative P/N: BC4B322930/HA4 (SKF), 517687A (FAG) Size: 560x820x600mm Inner Diad): 560mm Outer Dia (D): 820mm Thickness (B): 600mm
1222 Self-aligning Ball Bearings
[2013-11-05]
Structure:
Self-aligning Ball Bearings 1222
Mass:
5.15 KG
Grade Of Accuracy:
P2
Bearing Material:
Chrome steel
Delivery time:
Within 3 days after recieve payment
Wuxi Skybright Bearing Co.,Ltd (Free Member)
NU6/240D bearing 240x374.65x122mm
View More
NU6/240D
split bearing
44.3 KG
P0, P6, P5, P4, P2
Seals Type:
Open, Z, ZZ, RS, 2RS
bearing steel
T/T; L/C
3-15 days
Solid bearings limited (Free Member)
NU6/240D bearing 240x374.65x122mm Rated load: Cr:720kN; C0r:1238kN Weight:44.3KG Cage and materials: Solid cage, stamping cage Material: bearing steel
DAC35680037 Wheel Hub Bearing 35x68x37mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
DAC35680037
Double Row Angular Contact
0.52 KG
P0~P2
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
DAC35680037 Wheel Hub Bearing 35x68x37mm Stock QTY:370.pcs (More on the way) Size:35x68x37mm Weight:0.52KG
CRL 36 AMB Cylindrical Roller Bearing 114.3x203.2x33.337mm