Found 1 products for 480x680x500mm Roller Bearing FCD96136500
FCD96136500 (Size: 480x680x500mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-08-01]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FCD96136500
Series:
FCD
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
588 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FCD96136500 Four Row Cylindrical Roller Bearing for Cold Rolling and Hot Rolling Mill Size: 480x680x500mm Inner Diameter (d): 480mm Outer Diameter (D): 680mm Thickness (B): 500mm
K28X40X18 Radial Needle Roller and Cage Assemblies
[2013-08-05]
View More
Part Number:
K28X40X18
Mass:
0.05 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Bearing Material:
bearing steel Gcr15
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
Item No:K28X40X18 Type:Radial Needle Roller and Cage Assemblies Material:bearing steel Gcr15
6030-2RS1 Deep Groove Ball Bearing 150x225x35mm
View More
6030-2RS1
Structure:
Deep Groove Ball Bearing
4.8 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:6030-2RS1 Structure:Deep groove ball bearing Type:ball Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:150x225x35mm 1.Seal form: open style, Z, ZZ, RS,
239/900E Spherical Roller Bearings 900*1180*206mm
239/900E
Spherical roller bearings
618 KG
P0 ~ P5
Seals Type:
Open
Chrome steel Gcr15
T/T L/C Any transaction mode
According to the actual order
SIBIAI (HONG KONG) BEARINGS LIMITED (Free Member)
6418 deep groove ball bearings 90x225x54
single row
9.56 KG
ABEC-1,ABEC-3
open
chrome steel
TT,LC,DP
7 DAYS
Aixin Precision Bearing(Shanghai)co.,ltd (Free Member)
6418 Deep Groove Ball Bearing Model: 6418 Old Model: 418 Inside diameter (ID d): 90 mm Outside diameter (OD D): 225 mm Thickness (B): 54 mm