Found 1 products for 44FC34180A Roller Bearing
44FC34180A Four Row Cylindrical Roller Bearing (Size: 220x340x180mm)
[2025-12-09]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
44FC34180A
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
59 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
44FC34180A Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 220x340x180mm Inside Diameter (d): 220mm Outside Diameter (D): 340mm Width (B): 180mm
61807 High quality Deep groove ball bearing
[2013-04-11]
Structure:
Ball bEARING
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
OPEN ZZ 2RS NR
Bearing Material:
GCr 15,Chrome Steel,Carbon Steel,Stainless Steel
GD Bearings (Free Member)
NU407 Roller Bearing
NU407 Roller Bearing
View More
NU407
Roller Bearing
Mass:
0.5 KG
ABEC1,ABEC3,ABEC5,ABEC7,ABEC9
Seals Type:
open
Gcr15
Payment term:
T/T in advanced
Delivery time:
within 5 days
Global Bearings Manufactureing Co.,LTD (Free Member)
NU407 Roller Bearing Model:NU407 Dimension:35*100*25mm Limit speed(oil):8000r/min Limit speed(grease):6700r/min
7015C angular contact ball bearing
7015C
angular contact ball bearing
P0 P2 P4 P5 P6
open
Bearing Steel.
L/C, T/T, D/P
discuss
Qingdao ports sun international trading co.,ltd (Free Member)
bearings passed through: ISO9001-2000.GJB9001A-2001.TS16949-2002
330693C four-row tapered roller bearings
330693C
four-row tapered roller bearings
265 KG
P0,P6,P5
open or sealed
GCr15 carbon steel bearing GCr15SiMn,G20Cr2Ni4A