Found 2 products for 3819/670/C2
3819/670/C2 bearing 670x900x412mm
[2016-11-10]
View More Skype WhatsApp: +8615550482941
Part Number:
3819/670/C2
Dimension:
670 x 900 x 412
Structure:
four row tapered roller bearing
Mass:
959 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P5
Seals Type:
open and sealed
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
Paypal,Western Union,T/T
Delivery time:
within 3 working days
AAA Sun Rises Group Limited - [email protected] (VIP Member)
Bearing Model: 3819/670/C2 d (mm): 670 D (mm): 900 B (mm): 412
[2014-03-18]
View More
Part Number:
3819/670/C2
Dimension:
670 x 900 x 412
Bearing Material:
Chrome Steel
Item: 3819/670/C2 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:670x900x412mm ID (inner diameter) bore:670mm OD (outer diameter):900mm Width/Heigh/Thickness:412mm