Found 1 products for 3819/600HCC2YA3 tapered roller bearing
3819/600HCC2YA3 Bearing 600x800x380mm
[2014-03-18]
View More
Part Number:
3819/600HCC2YA3
Dimension:
600 x 800 x 380
Bearing Material:
Chrome Steel
Item: 3819/600HCC2YA3 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:600x800x380mm ID (inner diameter) bore:600mm OD (outer diameter):800mm Width/Heigh/Thickness:380m
NU29/500 Single Row Cylindrical Roller Bearing
[2013-04-22]
View More
Part Number:
NU29/500
Dimension:
500 x 670 x 100
Structure:
Cylindrical Roller Bearing
Mass:
103 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
no seal
Bearing Material:
GCr15SiMn
Payment term:
TT,L/C
Delivery time:
15-30 Days
Dalian BND Bearing Technology Co., Ltd (Free Member)
BND Single Row Cylindrical Roller Bearing-NU29/500 500×670×100mm
NU405 bearing 25X80X21mm
NU405 bearing 25X80X21mm
NU405
25 x 80 x 21
Inside and outside the circle of
Mass:
0.55 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P6/P5/P4/P2
Seals Type:
Closed
Carbon steel
TT/DP/DA/LC
Delivery time:
10-30 days
Jiangshan Zhongrun Import and Export Co.,Ltd (Free Member)
SL18 1880 Full Complement Cylindrical Roller Bearing 400x500x46mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
SL18 1880
400 x 500 x 46
Single Row Full Complement Cylindrical Roller
20.00 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
SL18 1880 Full Complement Cylindrical Roller Bearing Size:400x500x46mm Weight:20.00KG Stock QTY:125.pcs (More on the way)