Found 2 products for 3810/710/C2
3810/710/C2 bearing 710x1030x555mm
[2016-11-11]
View More Skype WhatsApp: +8615550482941
Part Number:
3810/710/C2
Structure:
tapered roller bearing
Mass:
1568 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P5
Seals Type:
open and sealed
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
Paypal,Western Union,T/T
Delivery time:
within 3 working days
AAA Sun Rises Group Limited - [email protected] (VIP Member)
Bearing Model: 3810/710/C2 d (mm): 710 D (mm): 1030 B (mm): 555
[2013-12-27]
View More
Part Number:
3810/710/C2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Item: 3810/710/C2 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:710x1030x555mm ID (inner diameter) bore:710mm OD (outer diameter):1030mm Width/Heigh/Thickness:555mm Dimensions:710mmx1030mmx555mm
XCB7018-C-T-P4S main spindle bearing
View More
XCB7018-C-T-P4S
Machine tool main spindle bearing
Grade Of Accuracy:
P2, P4, P5
open or sealed
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Machine tool main spindle bearing Type: XCB7018-C-T-P4S bearing Machine tool main spindle bearing Dimension: 90x140x24mm/Metic ID(inner diameter)/Bore:90 mm OD(outer diameter):140mm Width/Height/thickness:24 mm
spherical roller bearing 29292 bearing
thrust spherical roller
Mass:
81 KG
P0 P5 P6
according to your requirements
GCr15 or Chrome steel
TT or Western Union
Delivery time:
5-7 days after payment
Zhonchuang Trade (HK) Co.,Ltd (Free Member)
NSK bearings: 29292 Inside Diameter:460mm Outside Diameter:620mm Width: 95 mm Weight:81 KGS Origin: Made in Japan
Thrust Roller Bearing 29264
Thrust Roller Bearing 29264
Thrust Roller Bearing
1 KG
P5,P2
open
Gcr15
T/T,L/C
3-15 days
HongKong FC Machinery Enterprise Co.,ltd (Free Member)
Thrust Roller Bearing 29264 ID:320MM OD:440MM TH:73MM
16024 ball bearing 120X180X19mm
Deep Groove Ball Bearing
1.62 KG
P6/P5/P4
2RS1/ZZ/Z
Gcr15
TT/Western Union/LC at sight
Within one week
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Bearing part number: 16024 Type: deep groove ball bearing, single row Bore diameter: 120 mm