Found 1 products for 360.24.1055.010/Type 90/1200.24 WA Slewing Ring Price
360.24.1055.010/Type 90/1200.24 WA Slewing Ring
[2013-09-24]
View More
Part Number:
360.24.1055.010/Type 90/1200.24 WA
Structure:
Angular(Two-point) Contact Ball Slewing Ring(Beari
Mass:
79 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P5
Seals Type:
Rubber
Bearing Material:
50Mn
Payment term:
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Delivery time:
30
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:360.24.1055.010/Type 90/1200.24 WA Angular(Two-point) Contact Ball Slewing Ring Inner Diameter (ID):1054 mm Outer diameter (OD):1208 mm Width/Height: 90 mm
6810 deep groove ball bearing
[2013-04-08]
6810 deep groove ball bearing
Structure:
deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
ZZ/2RS/OPEN
Bearing Material:
100Cr6
BEART ENTERPRISE CO., LIMITED (Free Member)
6810 deep groove ball bearing, good quality, available in stock.
SL182912 Cylindrical Roller Bearing 60x85x16mm
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
SL182912
Roller Bearing
P0-P2
Lip seals on both sides
Chrome Steel/GCr15
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
If you looking for SL182912 Cylindrical Roller Bearing 60x85x16mm, we will assure you the best quality; the most competitive prices; the shortest delivery time; the premium service.
29317E thrust roller bearings 85*150*39
29317E
thrust roller bearing
P0-P6
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
GCr15, GCr15SiMn, G20Cr2Ni4A
T/T Western Union MoneyGram
7-15days after the order confirmation, or as reque
shanghai STR bearing Co.ltd (Free Member)
Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5 Precision Class:P0,P6,P5,P4,P2 ID Range:10mm-4000mm
DH290 Doosan Excavator Accessories Bearing
DH290
Doosan Excavator Bearing
Mass:
517 KG
Rubber/Fluororubber
50Mn/42CrMo
100%TT
10
Bearing model :DH290 Doosan Excavator accessories bearing Inner Diameter (ID) :1162 mm Outer diameter (OD) :1460 mm Width/Height : 120 mm Material:50Mn/42CrMo