Found 2 products for 3519/530J
3519/530J Bearing 530x710x190mm
[2014-03-20]
View More
Part Number:
3519/530J
Dimension:
530 x 710 x 190
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 3519/530J Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:530x710x190mm ID (inner diameter) bore:530mm OD (outer diameter):710mm Width/Heigh/Thickness:190mm
Big Size 3519/530J Tapered Roller Bearing 530×710×190mm
[2017-04-27]
View More
Part Number:
Tapered Roller Bearing
Dimension:
530 x 710 x 190
Structure:
Mass:
192 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-3/ABEC-5/P6/P5
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gcr15 Chrome Steel
Payment term:
TT / LC / WESTERN UNION / MONEYGRAM
Delivery time:
3-7Days
Wuxi FSK Transmission Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Bearing No.3519/530J Bearing Size: 530×710×190mm Bearing Weight; 192kg Bearing Name: Tapered Roller Bearing
61903 bearing
61903 bearing
17 x 30 x 7
deep groove ball bearing
Mass:
0.017 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-5
Open,ZZ,2RS,Z,RS
Chrome Steel
TT
Delivery time:
7 days
Tianjin Haman Technology Co., Ltd (Free Member)
234426-M-SP Angular Contact Thrust Ball Bearing 130x200x84mm
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
234426-M-SP
130 x 200 x 84
Angular Contact Ball Bearing
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open/2RS/2Z
Chrome steel (Gcr15)
T/T or Western Union/Paypal
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
547099 Inch Taper Roller Bearing 381x590.55x244.472mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
381 x 590.55 x 244.472
Taper Roller
249.20 KG
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
547099 Inch Taper Roller Bearing Stock QTY : 10.pcs (More on the way) Size : 381x590.55x244.472mm Weight : 249.20KG