Found 2 products for 3519/530J tapered roller bearing
3519/530J Bearing 530x710x190mm
[2014-03-20]
View More
Part Number:
3519/530J
Dimension:
530 x 710 x 190
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 3519/530J Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:530x710x190mm ID (inner diameter) bore:530mm OD (outer diameter):710mm Width/Heigh/Thickness:190mm
Big Size 3519/530J Tapered Roller Bearing 530×710×190mm
[2017-04-27]
View More
Part Number:
Tapered Roller Bearing
Dimension:
530 x 710 x 190
Structure:
Mass:
192 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-3/ABEC-5/P6/P5
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gcr15 Chrome Steel
Payment term:
TT / LC / WESTERN UNION / MONEYGRAM
Delivery time:
3-7Days
Wuxi FSK Transmission Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Bearing No.3519/530J Bearing Size: 530×710×190mm Bearing Weight; 192kg Bearing Name: Tapered Roller Bearing
cylindrical roller bearing 21306CCK/W33
21306CCK/W33
35 x 72 x 19
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
ABEC-1/3/5/7
Chrome steel
ISUTAMI Transmission Industry Ltd. (Free Member)
Rolling mills, mining machinery, etc.
2313 self-aliging ball bearing 65x140x48mm