Found 1 products for 292/1060-E1-MB stock
292/1060-E1-MB axial spherical roller bearing 1060x1400x206mm
[2014-03-19]
View More Skype WhatsApp: +8618616152345
Part Number:
292/1060-E1-MB
Dimension:
1060 x 1400 x 206
Structure:
spherical roller bearing
Mass:
844 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
Chrome steel or GCR15
Payment term:
35% deposit, the balance to be paid
Delivery time:
have product in stock. Up to your order qty.
SHANGHAI GSNK GROUP TRADE LTD (VIP Member)
d: 1060mm D: 1400mm B: 206mm Mass: 844 kg Basic dynamic load rating, 10700 KN Basic static load rating, 62000 KN Reference speed, 221 r/min Limited speed, 400 r/min
30202 tapered roller bearing
[2013-03-20]
30202 tapered roller bearing
View More
Part Number:
Dimension:
15 x 35 x 11
Structure:
Tapered roller
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome steel
Jinan Yuelong Bearing Co., Ltd (Free Member)
30210 tapered roller bearing 1.Chrome steel material 2.50×90×20mm size 3.Precision: P0 P6 P5 P4 P2 4.Long life time
NU1068MA Bearing Cylindrical Roller Bearing
View More
NU1068MA
340 x 520 x 80
Cylindrical Roller Bearing
P0,P5,P6
no
GCr15 /American Chrome Steel
Payment term:
TT or Western Union
Delivery time:
5-7 days After down payment
Zhonchuang Trade (HK) Co.,Ltd (Free Member)
80317 Deep groove ball bearing 85x180x41mm
85 x 180 x 41
Deep groove ball bearing
P0,P6,P5,P4,P2
Chrome steel Gcr15
TT/LC
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
80317 Deep groove ball bearing 85x180x41mm Item:80317 Deep groove ball bearing Type: Deep groove ball bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
6072 M bearing 360x540x82mm
6072 M bearing 360x540x82mm
6072 M
360 x 540 x 82
Deep Groove Ball Bearings
Mass:
64.5 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Beijing Best(HK) International Trade Co., Ltd. (Free Member)
Bearings 6072 M are large size Deep groove ball bearings with brass cage. Principal data of bearings 6072 M Shaft diameter=360 mm Outside diameter=540 mm Width=82 mm Weight=64.5 kg