2797/1010GK Bearing 1010x1200x90mm
🔍
2797/1010GK
Bore Diameter:1010 mm
Outside Diameter:1200 mm
Width:90 mm
Click here to send inquiry
The 2797/1010GK bearing is a Slewing Bearings with an inner diameter of 1010 mm , an outer diameter of 1200 mm, a width of 90 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
1010 mm
Outside Diameter:
1200 mm
Thickness:
90 mm
Specifications:
Structure:
Slewing Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance
Detailed description
How can you buy 2797/1010GK Bearing 1010x1200x90mm on the Internet?
High quality 2797/1010GK ( ID: 1010 mm OD: 1200 mm WD: 90 mm , Chrome Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 2797/1010GK. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.