Found 1 products for 26/750D/C4
26/750D/C4 self aligning roller bearing 750×1090×310mm
[2014-06-17]
View More
Part Number:
26/750D/C4
Dimension:
750 x 1090 x 310
Structure:
roller bearing
Mass:
920 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Material:
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
within five days after receipt the payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :26/750D/C4 Dimension :750x1090x310mm Id (inner diameter):750mm Od (outer diameter):1090mm Width/Height/Thickness:310mm Weight :920kg Min. Order: 1 piece Bearing Type: Needle Roller Bearing
NJ 2336 Pumps and compressors bearing
[2012-12-10]
View More
Part Number:
NJ 2336
Dimension:
180 x 380 x 126
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5 P6 PO
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:NJ2336 original code:42636 Dimension:180x380x126mm Class:P5 P6 P0 Weight:77.9kgs The cage type: Brass cage The forging material:GCr15SiMn GCr15 The delivery time:20-30 days
tapered roller bearing 351068
tapered roller bearing 351068
340 x 520 x 180
double-row
p0,p4,p5,p6
open
chrome steel
Ruitong bearing co.,ltd (Free Member)
Bore Size: 190 mm Outside Diameter: 290 mm Breadth: 180mm Weight: 127kg Precision Rating:p0,p5,p6 Number of Row: Double-Row Clearance: c0,c1,c2,c3,c4 Tolerance: abec-1,abec-3,abec-5 Material: chrome steel Cage: brass cage,steel cage,nylon ca ...
SD3176 BEARING HOUSING
SD3176 BEARING HOUSING
SD3176
310 x 620 x 1120
PLUMMER BLOCK
Mass:
780 KG
FELT SEAL
CAST IORN;CAST STEEL;DUCTILE IRON
Payment term:
30% T/T ADVANCE PAYMENT;70%T/T AGAINST COPY OF B/L
Delivery time:
15 DAYS
Ganyu Zhongjia Bearing Housing Manufacture Co.,Ltd (Free Member)
NU418 Roller Bearing
NU418 Roller Bearing
NU418
90 x 225 x 54
Roller Bearing
11.5 KG
ABEC1,ABEC3,ABEC5,ABEC7,ABEC9
Gcr15
T/T in advanced
within 5 days
Global Bearings Manufactureing Co.,LTD (Free Member)
NU418 Roller Bearing Model:NU418 Dimension:90*225*54mm Limit speed(grease):2800r/min Limit speed(oil):34000r/min