Found 1 products for 250XRN35 bearing supplier
250XRN35 Precision Cross Taper Roller Bearing
[2018-01-03]
View More
Part Number:
250XRN35
Dimension:
250 x 350 x 40
Structure:
cross taper roller bearing
Mass:
15 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open,ZZ or 2RS
Bearing Material:
Gcr15,50MN or 42CrMo
Payment term:
Bank swift,west union or PayPal
Delivery time:
within 2 days
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd. (Free Member)
40TAC72B Screw Ball Bearing
[2012-10-13]
40TAC72B Screw Ball Bearing
View More
Part Number:
40TAC72B
Dimension:
40 x 72 x 15
Structure:
ball bearing
Grade Of Accuracy:
P4 P5
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
Gcr15
Ningbo Yonghuan bearing Co.,ltd (Free Member)
FAG 2314-M 70x150x51mm bearing
FAG 2314-M 70x150x51mm bearing
2314-M
70 x 150 x 51
Self-aligning ball bearing
Mass:
4.38 KG
P0
M
bearing steel
Payment term:
50
Delivery time:
10 days
BEIJING ADYR BEARING CO.,LTD (Free Member)
Technical data of FAG 2314-M ID: 70 mm OD: 150 mm Width: 51 mm Weight: 4.38 kg Basic dynamic load rating: 112 kN Basic static load rating: 37 kN Fatigue limit load: 2.21 kN Limiting speed: 6300 rpm Reference speed: 6900 rpm
6807 Deep Groove Ball Bearing
6807 Deep Groove Ball Bearing
35 x 47 x 7
Groove
0.029 KG
P0 P6 P5
Open
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel
T/T, L/C;
Within 10-15 days after confirm order
GD Bearings (Free Member)
6807 Deep Groove Ball Bearing Item:6807 Dimension: 35x47x7mm Weight: 0.029KG
Tapered Roller Bearing 30207
Tapered Roller Bearing 30207
35 x 72 x 18.25
Tapered Roller Bearing
0.34 KG
P0,P5,P6
open,RS
Chrome Steel || Stainless Steel || Carbon Steel
TT,L/C
According to the bearings
Linqing Jiaming Bearing Co,.Ltd (Free Member)
Item Number: 30207 Bore Size: 35 mm Outside Diameter: 72 mm Width/Thickness:18.25 mm Weight: 0.340 Kg Precision Rating: P0,P6 Seals Type: OPEN || RS Place of Origin: China (Mainland) Material:chrome steel or carbon steel or stainless ...