Found 5 products for 249/1180D bearing
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:249/1180D 249/1180 1180*1540*500 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 1180mm x 1540mm x500mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 1180mm OD (outer diameter): 1540mm Width/Height/thickness: 500mm
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
Item:249/1180D 249/1180 1180*1540*500 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 1180mm x 1540mm x500mm/Metric Dynamic load rating Cr: 11,000KN Static load rating Cor:31,000KN
HongKong FC Machinery Enterprise Co.,ltd (Free Member)
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :249/1180D Self aligning roller bearing Dimension :1180×1540×375/500mm Inner diameter :1180mm Outer diameter :1540mm Thickness: 370/500mm weight:2254Kg