Found 3 products for 239/900CAF1/W33
239/900CAF1/W33 239/900 Spherical Roller Bearing
[2013-02-26]
View More
Part Number:
239/900
Dimension:
900 x 1180 x 206
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:239/900CAF1/W33 239/900 900*1180*206 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 900mm x 1180mm x206mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 900mm OD (outer diameter): 1180mm Width/Height/thickness: 206mm
239/900CAF1/W33 239/900 Spherical Roller Bearing 900mm x 1180mm x206 mm
View More
Part Number:
239/900CAF1/W33
Dimension:
900 x 1180 x 206
Mass:
611 KG
Grade Of Accuracy:
p0 p4 p5 p6 p2
Seals Type:
zz 2rs open
Bearing Material:
GCR15 Chrome Steel
Payment term:
T/T 30% in advance
Delivery time:
10 DAYS
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
Item:239/900CAF1/W33 239/900 900*1180*206 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 900mm x 1180mm x206mm/Metric Dynamic load rating Cr:6,050KN Static load rating Cor:16,400KN
239/900CAF1/W33 Spherical Roller Bearing 900x1180x206mm
239/900CAF1/W33
P0 P6 P5 P4 P2
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
239/900CAF1/W33 Spherical Roller Bearing 900x1180x206mm Item: Spherical Roller Bearing 239/900CAF1/W33 Type: Spherical Roller Bearing Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5