Found 1 products for 239/710CA 710x950x180
239/710CA Spherical roller Bearings 710x950x180mm
[2014-08-25]
View More
Part Number:
239/710CA
Structure:
Spherical Roller Bearing
Mass:
386 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
239/710CA Spherical roller Bearings Inner Diameter (ID):710 mm Outer diameter (OD): 950 mm Width/Height:180 mm Weight:386 KG Number of Row: Double row Seals type: open Characteristics: h
6202 bearing
[2013-12-03]
6202 bearing
Structure:
deep groove ball bearing
Mass:
0.0450 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-1, P0
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
TT or L/C at sight
Delivery time:
7~30 days
Feixiong Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Deep Groove Ball Bearing 6202 Material: GCr15 ID (inner diameter)/Bore=15mm OD (outer diameter)=35mm Width/Height/thickness=11mm Precision grades: P0, P6, P5 Clearance: C2, C0, C3, C4 Seal types: open, RS, 2RS, Z, ZZ OEM orders are welcome ...
381088X2/YB2 Bearing 440x650x355mm
381088X2/YB2
tapered roller bearing
Open
Chrome Steel (Gcr15)
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 381088X2/YB2 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:440x650x355mm ID (inner diameter) bore:440mm OD (outer diameter):650mm Width/Heigh/Thickness:355mm Dimensions:440mmx650mmx355mm
2097936K tapered roller bearing 180x250x95mm