Found 1 products for 232/710CA/W33 Roller Bearing for Vibrating Screen
232/710CA/W33 (ID:710xOD:1280xB:450mm) High Load Spherical Roller Bearing
[2022-10-19]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
232/710CA/W33
Dimension:
710 x 1280 x 450
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
2571 KG
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
232/710CA/W33 Spherical Roller Bearing with High load capacity. Size: 710x1280x450mm Inner Diameter (d): 710mm Outer Diameter (D): 1280mm Thickness (B): 450mm
7209C Angular Contact Ball Bearings 40x85x19mm
[2013-08-06]
View More
Part Number:
7209C
Dimension:
40 x 85 x 19
Structure:
Angular Contact Ball Bearings
Mass:
0.41 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
UU
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
7209C Angular Contact Ball Bearings 40x85x19mm Item: Angular Contact Ball Bearings 7209C Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
SC05B25 bearing
SC05B25 bearing
View More
SC05B25
20 x 55 x 11
deep groove ball bearing
0.122 KG
Grade Of Accuracy:
P1
Seals Type:
open
chrome steel
TT
7-15workdays
Liaocheng Qihao Bearing Co.,Ltd (Free Member)
23040 CC/W33 spherical roller bearing 200x310x82mm
23040 CC/W33
200 x 310 x 82
Single-row
22.7 KG
P0 P4 P5 P6
open
Chrome Steel ,bearing steel,Gcr15 & Gcr15SiMn
CIF FOB FCA
within 30 days
Qingdao tianhaote bearing Co.,LTD (Free Member)
23040 CC/W33 spherical roller bearing 200x310x82mm Weight:22.7kg Cor(kN):1650 Cr(kN):890