Found 4 products for 232/500CAK/W33
232/500CAK/W33 bearing 500x920x336mm
[2016-12-15]
View More Skype WhatsApp: +8615550482941
Part Number:
232/500CAK/W33
Dimension:
500 x 920 x 336
Structure:
Spherical Roller Bearing
Mass:
985 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P5
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Chrome Steel GCr15
Payment term:
Paypal,Western Union,T/T
Delivery time:
within 3 working days
AAA Sun Rises Group Limited - [email protected] (VIP Member)
232/500CAK/W33 Spherical Roller Bearing Size: 500x920x336mm d: 500 mm D: 920 mm B: 336 mm
232/500CA spherical roller bearing
[2013-06-21]
View More
Part Number:
232/500CA
Dimension:
500 x 920 x 336
Structure:
roller
Mass:
985 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15/GCr15SiMn
Payment term:
T/T, 30% T/T in advance .70% against copy of B/L.
Delivery time:
15 days
jinan yuanqing international trade co.,ltd (Free Member)
232/500CAK/W33 self aligning roller bearing 500X920X336mm
View More
232/500CAK/W33
roller bearing
P0 P6 P5 P4 P2
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
T/T or Western Union
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :232/500CAK/W33 Dimension :500X920X336mm Id (inner diameter):500mm Od (outer diameter):920mm Width/Height/Thickness:336mm Min. Order: 1 piece
232/500CAK/W33 500*920*336mm split spherical roller bearings for Conveyor pulleys