Found 1 products for 23272CAC/W33 bearing
23272C, 23272CA/W33, 23272CAC/W33, 23272CACK/W33 Spherical Roller Bearing
[2012-12-25]
View More
Part Number:
23272C
Dimension:
360 x 650 x 232
Structure:
Spherical Roller
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 23272C Roller Bearings Type: Spherical Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:360x650x232mm ID (inner diameter) bore: 360mm OD (outer diameter):650mm Width/Heigh/Thickness:232mm
230.21.0675.013 Slewing Bearing
[2013-08-28]
Dimension:
535 x 747 x 56
Structure:
Four-point Contact Ball Slewing bearing
Mass:
36.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P4
Seals Type:
Rubber/Fluororubber seals
Bearing Material:
50Mn
Payment term:
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Delivery time:
30
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:230.21.0675.013 Four-point Contact Ball bearing Inner diameter (ID):535 mm Outer diameter (OD):747 mm Width/Height: 56mm Material:50Mn