Found 1 products for 23240CA/W33 rolamento
23240CA/W33 self aligning roller bearing 200x360x128mm
[2014-07-21]
View More
Part Number:
23240CA/W33
Dimension:
200 x 360 x 128
Structure:
roller bearing
Mass:
53.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Material:
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :23240 Dimension :200x360x128mm Id (inner diameter):200mm Od (outer diameter):360mm Width/Height/Thickness:128mm Weight :53.4kg Min. Order: 1 piece
30313 Tapered roller bearing
[2013-05-21]
30313 Tapered roller bearing
View More
Part Number:
Dimension:
65 x 140 x 33
Structure:
Tapered
Mass:
2.38 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome steel, Carbon steel
Payment term:
T/T, L/C;
Delivery time:
Within 10-15 days after confirm order
GD Bearings (Free Member)
30313 Tapered roller bearing Item: 30313 Dimension:65x140x33mm Weight:2.38kg
B71934-C-T-P4S bearing 170x230x28mm
B71934-C-T-P4S
170 x 230 x 28
machine tool main spindle bearing
2.8 KG
P4 P5
sealed or opened
GCr15 GCr15SiMn chrome steel
T/T.L/C
in stock
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
B71934-C-T-P4S Machine tool main spindle bearing with super precision bearing, B71934-C-T-P4S Bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 170x230x28 mm ,B71934-C-T-P4S spindle Bearing with adjusted ...
UCP319 bearing
UCP319 bearing
UCP319
95 x 103 x 470
pillow block ball bearing
29 KG
P0-P6
steel-sealed plastic-sealed
chrome steel(GCR15)
T/T Western Union L/C
1-3 days after receiving payment
Jinan Yuelong(LBR) Bearing Co.,Ltd. (Free Member)
UCP319 bearing Type: Pillow block ball bearing Material: Chrome Steel Gcr15
GAC60T joint bearing
GAC60T joint bearing
GAC60T
60 x 95 x 23
GAC T
0.714 KG
ZV1
GCR15
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GAC60T 60mm*95mm*23mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 60mm x 95mm x23mm/Metric