Found 1 products for 231/560CA/HCRW33 Roller Bearing for Vibrating Screen
231/560CA/HCRW33 (Size:560x920x280mm) Spherical Roller Bearing for Mining Equipment
[2022-10-25]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
231/560CA/HCRW33
Dimension:
560 x 920 x 280
Number of Rows:
Double
Mass:
756 KG
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
231/560CA/HCRW33 Spherical Roller Bearing with High load capacity. Size: 560x920x280mm Inner Diameter (d): 560mm Outer Diameter (D): 920mm Thickness (B): 280mm