Found 5 products for 231/500CAK/W33
231/500CAK/W33 bearing 500x830x264mm
[2016-12-15]
View More Skype WhatsApp: +8615550482941
Part Number:
231/500CAK/W33
Dimension:
500 x 830 x 264
Structure:
Spherical Roller Bearing
Mass:
580 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P5
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Chrome Steel GCr15
Payment term:
Paypal,Western Union,T/T
Delivery time:
within 3 working days
AAA Sun Rises Group Limited - [email protected] (VIP Member)
231/500CAK/W33 Spherical Roller Bearing Size: 500x830x264mm d: 500 mm D: 830 mm B: 264 mm
231/500CAK/W33 230/500CAF3 Spherical Roller Bearing
[2013-02-26]
View More
Part Number:
231/500CAK/W33
Dimension:
500 x 720 x 167
Structure:
Spherical Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:231/500CAK/W33 230/500CAF3 500*720*167 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x 720mm x167mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm OD (outer diameter): 720mm Width/Height/thickness: 167mm
View More
231/500CAK/W33
500 x 720 x 167
Mass:
588 KG
p0 p4 p5 p6 p2
zz 2rs open
GCR15 Chrome Steel
Payment term:
T/T 30% in advance
Delivery time:
10 DAYS
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
231/500CAK/W33 self aligning roller bearing 500x830x264mm
231/500CAK/W33
500 x 830 x 264
roller bearing
P0 P6 P5 P4 P2
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
T/T or Western Union
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :231/500CAK/W33 Dimension :500x830x264mm Id (inner diameter):500mm Od (outer diameter):830mm Width/Height/Thickness:264mm Min. Order: 1 piece Bearing Type: self aligning roller bearing
231/500CAK/W33 500*830*264mm spherical roller bearing for Fluid machinery