Found 1 products for 231SM280.MA Spherical roller bearing Split type
231SM280-MA Split Spherical Roller Bearings 280MMX500MMX160MM
[2020-07-24]
US100 ~ 500 / Piece
View More
Part Number:
231SM280.M
Dimension:
280 x 500 x 160
Old Code:
231SM280
HS Code:
Number of Rows:
double rows
Structure:
Spherical roller bearing
Mass:
160 KG
Grade Of Accuracy:
P4 , P5 , P6, P0
Radial Clearance:
C0 , C3,C4
Seals Type:
open/sealed
Bearing Material:
Chrome steel, bearing steel
Payment term:
100% TT in advance
Delivery time:
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
Split Spherical roller bearings 231SM280-MA , inner d : 280mm ,Out D:500mm , Thickness B: 218mm ,Thickness C:160mm, Unit Weight: 160kg ,OEM , high precision tech craft ,fast delivery
29464 thrust spherical roller bearing
[2013-08-28]
View More
Part Number:
Dimension:
320 x 580 x 155
Mass:
177 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC1 (P0), ABEC3 (P6), ABEC5(P5), ABEC7(P4) ABEC9
Seals Type:
open
Bearing Material:
gcr15
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
according to quantity
SHENYANG MEI JUN DA BEARING CO., LTD. (Free Member)
1. Bearing type: thrust spherical roller bearing 2. Bearing model number: 29464 3. Size: 320*580*155mm 4. Clearance level: C1,C2,C3, C4, C5 5. Noise Level: EMQ V1 Z2, EMQ V2 Z3, EMQ V3 Z4, EMQ V4
6201 bearing 12*32*10mm
6201 bearing 12*32*10mm
12 x 32 x 10
ball bearing
0.036 KG
P0 P2 P3 P4 P5 P6
steel
Chrome/stainless steel
T/T or Western Union
30-40 dyas after your deposit
Qingdao Shuntong Bearing Import & Export Co., Ltd (Free Member)
6201 bearing 12*32*10mm 1. Manufacturer 2. Low noise 3. Best price 4. Quick delivery
22264K bearing
22264K bearing
22264K
320 x 580 x 150
spherical roller bearing
P6
GCr15
within 10 days if in stock, within 45 days if no s
Shantou Hi-tech Zone ESG Bearing Manufacture Co., Ltd. (Free Member)
7200/7200C/7200AC/7200B angular contact ball bearing 10*30*9
View More Skype WhatsApp: +8618616152345
7200/7200C/7200AC/7200B
10 x 30 x 9
angular contact ball bearing
0.029 KG
P0,P2,P4,P5,P6
open
GCr15, GCr15SiMn, G20Cr2Ni4A.bearing steel, carbon steel, chrome steel, iron