Found 1 products for 231SM180.MA Spherical roller bearing Split type
231SM180-MA Split Spherical Roller Bearings 180MMX340MMX112MM
[2020-06-27]
US100 ~ 500 / Piece
View More
Part Number:
231SM180.MA
Dimension:
180 x 340 x 112
Old Code:
231SM180
HS Code:
Number of Rows:
double rows
Structure:
Split Spherical roller bearing
Mass:
56.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Radial Clearance:
C0 , C3
Cage:
MA, TVPA
Seals Type:
open/sealed
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
100% TT in advance
Delivery time:
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
Split Spherical roller bearings 231SM180-MA , inner d : 180mm ,Out D:340mm , Thickness: 112mm , Unit Weight: 56.4kg ,OEM , high precision tech craft ,fast delivery
05079 Inch tapered roller bearing 19.987x47x14.381mm
[2013-12-02]
View More
Part Number:
Dimension:
19.987 x 47 x 14.381
Structure:
Inch tapered roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome steel Gcr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
05079 Inch tapered roller bearing 19.987x47x14.381mm Item:05079 Inch tapered roller bearing Type: Inch tapered roller bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
6812 6812ZZ 6812-2RS Ball Bearing 60X78X10MM
6812 6812ZZ 6812-2RS
60 x 78 x 10
Deep Groove Ball Bearings
Mass:
0.106 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open/ZZ/2RS
Gcr15/Bearing Steel
TT, Western Union, LC at sight
15 days
Ningbo Zhenhai Hualei Bearing Co., Ltd (Free Member)
Bearing Dimensions: 60X78X10MM/Metric ID (inner diameter)/Bore: 60mm OD (outer diameter): 78mm Width/Height/thickness: 10mm Weight: 0.106Kgs
24136CA/W33 Spherical Roller Bearing 180x300x118mm
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
24136CA/W33
180 x 300 x 118
Spherical Roller Bearing
Chrome Steel
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
24136CA/W33 Roller Bearing / Spherical Roller Bearing Bearing Model No.: 24136CA/W33 Type: Spherical Roller Bearing Size: 180x300x118mm
SCE12L Linear Motion Ball Bearing Slide Unit 12x44x30mm
SCE12L
12 x 44 x 30
Linear Bearing
Chrome Steel / Bearing Steel
by T/T in advance
SCE12L Linear Motion Bearing Slide Unit / Linear Motion Ball Bearing Slide Block Bearing Model No. :SCE12L Type: Linear Motion Bearing Slide Unit Size:12x44x30mm