Found 3 products for 23160 CC/W33 spherical roller bearing
23160 CC/W33 bearing 300x500x160mm
[2016-10-26]
View More Skype WhatsApp: +8615550482941
Part Number:
23160 CC/W33
Structure:
spherical roller bearing
Mass:
125 KG
Grade Of Accuracy:
P4,P5
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T, L/C, WESTERN UNION
Delivery time:
3-5 days
AAA Sun Rises Group Limited - [email protected] (VIP Member)
[2014-01-07]
View More
Part Number:
23160 CC/W33
Structure:
spherical
Mass:
125 KG
Grade Of Accuracy:
P0;P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome steel Gcr15 & G20Cr2Ni4
Payment term:
T/T;Western Union;Paypal
Delivery time:
3-5 days for stock number;within 20days by order m
Unide Bearing Technology Co.,Limited (Free Member)
23160 CC/W33 bearing 300x500x160mm spherical roller bearing,double row cylindrical and tapered bore
23160CC/W33, 23160CA/W33 Spherical Roller bearing 300*500*160mm
US100 ~ 500 / Piece
View More
23160CC
Old Code:
HS Code:
Number of Rows:
double rows
Spherical roller bearing
126 KG
P4 , P5 , P6, P0
Radial Clearance:
C0 , C3
open
Chrome steel
100% TT in advance
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
Spherical roller bearing 23160CC/W33, 23160CA/W33 , size; inner d: 300mm , out D: 500MM, thickness: 160mm , unit weight : 126kg , have in stock , fast delivery