Found 2 products for 230/630/W33
230/630/W33 Spherical Roller Bearing 630x920x212mm
[2016-03-09]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
230/630/W33
Dimension:
630 x 920 x 212
Structure:
Spherical Roller Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
230/630/W33 Roller Bearing / Spherical Roller Bearing Bearing Model No.: 230/630/W33 Type: Spherical Roller Bearing Size: 630x920x212mm
230/630/W33 self aligning roller bearing 630×920×212mm
[2015-02-09]
View More
Part Number:
230/630/W33
Dimension:
830 x 920 x 212
Structure:
roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Material:
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :230/630/W33 Dimension :630×920×212mm Id (inner diameter):630mm Od (outer diameter):920mm Width/Height/Thickness:212mm Min. Order: 1 piece Bearing Type: self aligning roller bearing
2307 KM Bearing 35x80x31mm
2307 KM Bearing 35x80x31mm
View More
2307 KM
35 x 80 x 31
self-aligning ball bearing
Mass:
0.75 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6
Seals Type:
open
chrome steel Gcr15, stainless steel, carbon steel
T/T, L/C,WesternUnion
Delivery time:
3-5days for ready stock, 20days for large quantity
HONGKONG GOOD BEARING CO.,LIMITED (Free Member)
2306 Bearing 30x72x27mm Dimension:30x72x27mm Basic Dynamic Load Rating:31,2kN Basic Static Load Rating:8,8kN Fatigue Load Limit:0,45kN
VSU250855 slewing bearing/ring 955x755x63 mm
VSU250855
755 x 955 x 63
slewing bearing
Mass:
101 KG
P5 P6 PO
with seal
42CrMo 50Mn
TT LC
20-30days
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
VSU250855 Bearing, VSU250855 slewing bearing no gear technology data as follow: Manufacture standard:JB/T 10471-2004 rolling bearing slewing bearing Dimension:955x755x63 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore: 955 mm OD(outer diameter ...
32010/YB2 Bearing 50x80x20mm
32010/YB2 Bearing 50x80x20mm
32010/YB2
50 x 80 x 20
tapered roller bearing
Open
Chrome Steel
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 32010/YB2 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:50x80x20mm ID (inner diameter) bore:50mm OD (outer diameter):80mm Width/Heigh/Thickness:20mm
HK2210 Drawn Cup Needle Roller Bearing 22x28x10mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
HK2210
22 x 28 x 10
Drawn Cup Needle Roller
0.013 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
HK2210 Drawn Cup Needle Roller Bearing Size:22x28x10mm Weight:0.013KG Stock QTY:650.pcs (More on the way)