Found 1 products for 230/630/W33 rolamento
230/630/W33 self aligning roller bearing 630×920×212mm
[2015-02-09]
View More
Part Number:
230/630/W33
Dimension:
830 x 920 x 212
Structure:
roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Material:
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :230/630/W33 Dimension :630×920×212mm Id (inner diameter):630mm Od (outer diameter):920mm Width/Height/Thickness:212mm Min. Order: 1 piece Bearing Type: self aligning roller bearing
6319/C4 Deep groove ball bearing
[2012-09-05]
View More
Part Number:
6319/C4
Dimension:
95 x 200 x 45
Seals Type:
2RS
Jinan Tengxiao Trading Co.,Ltd. (Free Member)
6319/C4 Deep groove ball bearing Details: Structure: Deep Groove Type: Ball Brand Bore Size: 95 mm Outside Diameter: 200 mm Thickness: 45mm Precision Rating: ABEC-1(P0). ABEC-3(P6). ABEC-5(P5). Seals Type: 2RS Material: ...
cylindrical roller bearing FC3252168
FC3252168
160 x 260 x 168
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5
no
Bearing Material:
GCr15SiMn
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:FC3252168 Dimension:160x260x168mm Weight: 38.2kgs The forging material:GCr15SiMn The cage material: Brass cage The delivery time:20-30 days The package: wooden case If you want to know more, Please send us by e-mail
6224-Z bearing 120X215X40mm
6224-Z bearing 120X215X40mm
6224-Z
120 x 215 x 40
Deep Groove Ball Bearing
Mass:
5.11 KG
P4,P5,P6
ZZ,RS,OPEN
GCr15
Payment term:
T/T,D/A
Delivery time:
AS PER QUANTITY
Dalian Xinyalong Technology Co., Ltd. (Free Member)
Bearing Item: Deep Groove Ball Bearing 6224-Z, 120x215x40mm Dimension: d*D*B/mm Weight: 5.11KGS Steel material:Gcr15 Hardness:Rings=58~62 Rollers=60~62 Sturcture:Deep Groove Ball Bearing