Found 4 products for 230/500CAF3
230/500CAF3/W33 230/500CAKF3/W33 230/500CAF3 230/500CAKF3 Spherical Roller Bearing
[2013-02-26]
View More
Part Number:
230/500CAF3/W33
Dimension:
500 x 720 x 167
Structure:
Spherical Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:230/500CAF3/W33 230/500CAKF3/W33 230/500CAF3 230/500CAKF3 500*720*167 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x 720mm x167mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm OD (outer diameter): 720mm Wid ...
231/500CAK/W33 230/500CAF3 Spherical Roller Bearing
[2013-02-26]
View More
Part Number:
231/500CAK/W33
Dimension:
500 x 720 x 167
Structure:
Spherical Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Item:231/500CAK/W33 230/500CAF3 500*720*167 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x 720mm x167mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm OD (outer diameter): 720mm Width/Height/thickness: 167mm
231/500CAK/W33
Mass:
588 KG
p0 p4 p5 p6 p2
GCR15 Chrome Steel
Payment term:
T/T 30% in advance
Delivery time:
10 DAYS
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
230/500CAF3 self aligning roller bearing 500×720×167mm
230/500CAF3
roller bearing
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :230/500CAF3 Dimension :500×720×167mm Id (inner diameter):500mm Od (outer diameter):720mm Width/Height/Thickness:167mm Min. Order: 1 piece Bearing Type: self aligning roller bearing