Found 1 products for 230SM160.MA Spherical roller bearing Split type
230SM160-MA Split Spherical Roller Bearings 160MMX280MMX74MM
[2020-06-27]
US100 ~ 500 / Piece
View More
Part Number:
230SM160.MA
Old Code:
230SM160
HS Code:
Number of Rows:
double rows
Structure:
Split Spherical roller bearing
Mass:
25.5 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Radial Clearance:
C0 , C3
Seals Type:
open/sealed
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
100% TT in advance
Delivery time:
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
Split Spherical roller bearings 230SM160-MA , inner d : 160mm ,Out D:280mm , Thickness: 74mm , Unit Weight: 25.5kg ,OEM , high precision tech craft ,fast delivery
Taper roller bearing 31309X
[2013-08-07]
Taper roller bearing 31309X
View More
Part Number:
31309X
Structure:
roller bearing
Mass:
1.04 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC1, ABEC3, ABEC5, ABEC7
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel gcr15
Payment term:
T/T,L/C
Delivery time:
according to quantity
SHENYANG MEI JUN DA BEARING CO., LTD. (Free Member)
Item: Tapered roller bearing 31309X Size: 45mm X 100mm X 32 mm Precision: P0, P6, P4, P5 Vibration: Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4
EN12 China Magneto Bearing 12X32X7mm
EN12
China Magneto Bearing
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS
Chrome steel GCr15
TT/LC
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
UC201
UC201
Pillow block bearing
0.21 KG
ABEC-1,ABEC-3
sealed
GCr15
T/T
10 days
Shandong Bestrich Bearing Co Ltd (Free Member)
HK5520 Drawn Cup Needle Roller Bearing 55x63x20mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
HK5520
Drawn Cup Needle Roller
0.074 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
HK5520 Drawn Cup Needle Roller Bearing Size:55x63x20mm Weight:0.074KG Stock QTY:670.pcs (More on the way)