22UZ41143T2X-EX Eccentric Bearing 22x58x32mm
🔍
22UZ41143T2X-EX
Bore Diameter:22 mm
Outside Diameter:58 mm
Width:32 mm
Click here to send inquiry
The 22UZ41143T2X-EX bearing is a Eccentric Bearing with an inner diameter of 22 mm , an outer diameter of 58 mm, a width of 32 mm. It typically uses P0-P2, ABEC1-ABEC9 grade precision tolerances and Sealed/Unsealed type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
22 mm
Outside Diameter:
58 mm
Thickness:
32 mm
Specifications:
Structure:
Cylindrical Roller Bearing
Brand:
Neutral/OEM/As per your request
Precision Rating:
P0-P2, ABEC1-ABEC9
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Seals Type:
Sealed/Unsealed
Transaction Information:
Payment term:
T/T, Western Union or Paypal
Delivery time:
3 working days
Detailed description
How can you buy 22UZ41143T2X-EX Eccentric Bearing 22x58x32mm on the Internet?
High quality 22UZ41143T2X-EX ( ID: 22 mm OD: 58 mm WD: 32 mm , P0-P2, ABEC1-ABEC9 Accuracy Class , Chrome steel (Gcr15) Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 22UZ41143T2X-EX. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.