Found 1 products for 22209CK/W33 bearing
22209CK/W33 self aligning roller bearing 45×85×23mm
[2014-10-10]
View More
Part Number:
22209CK/W33
Dimension:
45 x 85 x 23
Structure:
roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open/2RS/2Z/As per your request
Bearing Material:
Bearing Steel/Stainless Steel/carbon steel/Ceramic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
within five days after receipt of payment
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item :22209CK/W33 Dimension :45X85X23mm Id (inner diameter):45mm Od (outer diameter):85mm Width/Height/Thickness:23mm Min. Order: 1 piece
NU 244 tubular strander bearing
[2012-12-11]
View More
Part Number:
NU 244
Dimension:
220 x 400 x 65
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P5 P6 PO
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:NU244 original code:32244 Dimension:220x400x65mm Class:P5 P6 P0 Weight:35kgs The cage type: Brass cage The forging material:GCr15SiMn GCr15 The delivery time:20-30 days
RE17020 Thin-section Inner Ring Division Crossed Roller Bearing
RE 17020 /UU
170 x 220 x 20
Inner Ring Division Crossed Roller Bearing
Mass:
2.21 KG
P0~P2
Open or Skeleton Seal
GCr15
Payment term:
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Delivery time:
15
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:RE 17020 /UU Thin-section inner ring division Crossed Roller Bearing Inner Diameter (ID):170 mm Outer diameter (OD):220 mm Width/Height:20 mm Material:chrome steel(GCR15) Precision Ra