Found 2 products for 20BSW04A Bearing
20BSW04A Bearing
[2013-03-14]
20BSW04A Bearing
View More
Part Number:
20BSW04A
Dimension:
20 x 52 x 17
Structure:
Automotive Steering Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:20BSW04A Bearing Type: Automotive Steering Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 20mmx52mm x17mm/Metric ID (inner diameter) :20mm OD (outer diameter): 52mm Width/Height/thickness:17mm
20BSW04A Bearing
[2013-04-01]
20BSW04A Bearing
View More
Part Number:
20BSW04A
Dimension:
20 x 52 x 17
Structure:
Automotive Steering Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
beijing stronger international trade company (Free Member)
Product Model: 20BSW04A Structure: Automotive Steering Bearing Inside Diameter: 20 mm/inch Outside Diameter: 52 mm/inch Thickness: 17 mm/inch Seals Type: ZZ, 2RS,Open Material: Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316. Precision Ra ...