200BAR10HTYNDBLP4A Thrust Angular Contact Ball Bearing 200x310x99mm
🔍
200BAR10HTYNDBLP4A
Bore Diameter:200 mm
Outside Diameter:310 mm
Width:99 mm
Click here to send inquiry
The 200BAR10HTYNDBLP4A bearing is a Spindle Bearing with an inner diameter of 200 mm , an outer diameter of 310 mm, a width of 99 mm. It typically uses P5/P4/P4A/P2A grade precision tolerances and Sealed/Shield/Open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
200 mm
Outside Diameter:
310 mm
Thickness:
99 mm
Specifications:
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Brand:
Neutral/OEM/As per your request
Precision Rating:
P5/P4/P4A/P2A
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Seals Type:
Sealed/Shield/Open
Transaction Information:
Payment term:
T/T, Western Union or Paypal
Delivery time:
3 Working Days
Detailed description
How can you buy 200BAR10HTYNDBLP4A Thrust Angular Contact Ball Bearing 200x310x99mm on the Internet?
High quality 200BAR10HTYNDBLP4A ( ID: 200 mm OD: 310 mm WD: 99 mm , P5/P4/P4A/P2A Accuracy Class , Chrome steel (Gcr15) Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 200BAR10HTYNDBLP4A. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.