Found 1 products for 190x270x170mm Roller Bearing FC3854170
FC3854170 (Size:190x270x170mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-07-21]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FC3854170
Series:
FC
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
30.2 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FC3854170 Four Row Cylindrical Roller Bearing for Cold Rolling and Hot Rolling Mill Size: 190x270x170mm Inner Diameter (d): 190mm Outer Diameter (D): 270mm Thickness (B): 170mm
KH-325E slewing bearing
[2014-02-15]
KH-325E slewing bearing
View More
Part Number:
KH-325E
Structure:
Four point contact ball bearing
Mass:
100 KG
Grade Of Accuracy:
P5 P6 PO
Seals Type:
with seal
Bearing Material:
42CrMo 50Mn
Payment term:
TT LC
Delivery time:
20-30days
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
NJ417M bearing
NJ417M bearing
View More
NJ417M
cylindrical roller bearing
8.90 KG
P0,P6
Seals Type:
open
chrome steel
T/T,L/C
Normal ready goods or stock within 7days
REET BEARING CO.,LTD (Free Member)
315643/Vj202 four-row cylindrical roller bearings
315643/Vj202
four-row cylindrical roller bearings
10.50 KG
P0.P6.P5
open or sealed
GCr15 carbon steel bearing GCr15SiMn,G20Cr2Ni4A