Found 1 products for 180UZS627 Gear Reducer Bearing
180UZS627 Eccentric Roller Bearing 180x328x75mm
[2016-08-08]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
180UZS627
Dimension:
180 x 328 x 75
Structure:
Eccentric Roller
Mass:
*** KG
Grade Of Accuracy:
P0 , P6 , P5 , P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 Working Days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 280.pcs of 180UZS627 Eccentric Roller Bearing 180x328x75mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need 180UZS627.
NU1020M bearing 100×150×24mm
[2013-04-17]
NU1020M bearing 100×150×24mm
View More
Part Number:
NU1020M
Dimension:
100 x 150 x 24
Structure:
cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P2 P4 P6
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
Gcr15
Solid bearings limited (Free Member)
NU1020M single row cylindrical roller bearing Number of Row: single row size: 100×150×24 mm Mass(kg):1.49 Old type: 32120H material: chrome steel, bearing steel ,GCr15 Limiting speeds(r/min): Grease 3800; Oil 4800 Basic load ratings (KN)
Tapered Roller Bearing 120x180x36 mm 32024X2
View More
32024X2
120 x 180 x 36
Tapered Roller Bearing
Mass:
3.1 KG
P0,P5,P6
Chrome Steel || Stainless Steel || Carbon Steel
Payment term:
TT,L/C
Delivery time:
According to the bearings
Linqing Jiaming Bearing Co,.Ltd (Free Member)
Inside diameter=120 mm Outside diameter=180 mm Thickness=36 mm Weight=3.1 kg
NATR 50-PP Yoke Track Roller Bearing 50x90x32mm
NATR 50-PP
50 x 90 x 32
Track Roller
0.88 KG
P0~P2
Optional
Bering Steel GCr15
T/T or Western Union
Within 3 working days
NATR 50-PP Yoke Track Roller Bearing Stock QTY: 580pcs (More on the way) Size: 50x90x32mm Weight: 0.88KG