Found 1 products for 180FC128930 Four Row Roller Bearing
180FC128930 Cylindrical Roller Bearing (Size: 900x1280x930mm)
[2026-01-27]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
180FC128930
Dimension:
900 x 1280 x 930
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
4050 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
180FC128930 Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 900x1280x930mm Inside Diameter (d): 900mm Outside Diameter (D): 1280mm Width (B): 930mm
Dimension:
160 x 270 x 109
Structure:
spherical
Grade Of Accuracy:
p0 p5 p6
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
Linqing City Xinda Precision Bearing Manufacture Co.,Ltd. (Free Member)
View More
20 x 37 x 9
Super Precision Bearing
P2, P4, P5
Seals Type:
open or sealed
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Super Precision ball bearing Type: B71904-C-T-P4S, B71904CTP4S, B71904 super ball precision bearing Dimension: 20x37X9 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore:20mm OD(outer diameter):37 mm Width/Height/thickness:9 mm
6009-2Z deep groove ball bearing
6009-2Z
45 x 75 x 16
deep groove ball
Mass:
0.253 KG
P0, P6, P4, P5
shields
chorme steel GCr15
Payment term:
T/T, LC
Delivery time:
30 DAYS
HUBEI SAFDU AUTO PARTS IMP.&EXP. CO.,LTD (Free Member)
60035 Deep groove ball bearing 5x19x6mm
5 x 19 x 6
Deep groove ball bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
TT/LC
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
60035 Deep groove ball bearing 5x19x6mm Item:60035 Deep groove ball bearing Type:Deep groove ball bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5