Found 1 products for 170BTR10S Bearing
170BTR10S Thrust Angular Contact Ball Bearing 170x260x40.5mm
[2018-01-29]
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
Part Number:
170BTR10S
Dimension:
170 x 260 x 40.5
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P5/P4/P4A/P2A
Seals Type:
Sealed/Shield/Open
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
T/T, Western Union or Paypal
Delivery time:
3 Working Days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
6211 deep groove Ball Bearings 55x100x21mm
[2013-06-26]
View More
Part Number:
Dimension:
55 x 100 x 21
Structure:
ball bearings
Grade Of Accuracy:
P0-P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome Steel ,bearing steel,Gcr15 & Gcr15SiMn
Payment term:
FOB CFR CIF
Delivery time:
within 30 days
Hebei Yong-fan machanical and electrical equipment sales ltd. (Free Member)
1.High Precision 2.High Speed 3.Material:Bearing/Chrome/Carbon/Stainless steel
NN 3068 K/SPW33 cylindrical roller bearing 340x520x133mm
NN 3068 K/SPW33
340 x 520 x 133
Double Row Cylindrical Roller Bearing
Mass:
94.5 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open/2RS/2Z
Chrome Steel/GCr15/Bearing Steel/Brass
T/T or Western Union
3 working days
7602015-2RS-TVP Ball Screw Support Bearing 15x35x11mm
7602015-2RS-TVP
15 x 35 x 11
Angular Contact
Mass:
0.05 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
7602015-2RS-TVP Ball Screw Support Bearing Size:15x35x11mm Weight:0.05KG Stock QTY:320.pcs (More on the way)
Offer Needle Roller Cage K8*11*10TN
View More
K8*11*10TN
8 x 11 x 10
needle rolelr cage
0.0017 KG
P0
open
nylon
T/T
30days after order,3-4days for goods in stock
JIA SHAN CBL BEARING COMPANY (Free Member)
Product Model: K8*11*10TN Structure:needle roller cage Inside Diameter:8mm Outside Diameter:11mm Thickness:10mm