Found 1 products for 160BT10XDB Angular Contact Bearing
160BT10XDB Angular Contact Bearing 160x240x144mm
[2013-08-09]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
160BT10XDB
Structure:
Angular Contact
Mass:
21.00 KG
Grade Of Accuracy:
P5~P2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Bearing Steel
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
160BT10XDB Bearing Stock QTY: 16sets Size:160x240x144mm Weight:21.00KG
High quality Thrust cylindrical roller bearings 87107
[2012-11-08]
Structure:
thrust roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P2 P4 P5
Seals Type:
sealed or not
Bearing Material:
GCR15 SS
wuxi xurisheng bearing co.,ltd (Free Member)
LMK50UU Square Flange Type Linear Bearing 50x80x100mm
View More
LMK50UU
Square Flange Type Linear Bearing
Mass:
2 KG
P0 P6 P5 P4 P2
standard UU
bearing steel Gcr15,high carbon steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
LMK50UU Square Flange Type Linear Bearing 50x80x100mm Item: linear bearing LMK50UU Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
33007 taper roller bearing
33007 taper roller bearing
roller bearing
0.25 KG
P0 P2 P5
open
chrome steel
D/P T/T L/C
15 days or so
Liaocheng XBRB Bearing Manufacturing Co., Ltd (Free Member)
Brand name: XBRB or as u required Model number: 33007 Structure: Tapered Roller Bearings Bore size: 35mm Outside diameter: 62mm Width: 20mm
352218 double rows taper roller bearing chrome steel bearings
taper roller bearing
P0 P2 P4 P5 P6
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
GCr15, GCr15SiMn, G20Cr2Ni4A
T/T Western Union MoneyGram
7-15days after the order confired, or as required
shanghai STR bearing Co.ltd (Free Member)
352218 taper rollerbearing Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5 Precision Class:P0,P6,P5,P4,P2 ID Range:10mm-4000mm