15BTM2110 Needle Roller Bearing 15x21x10mm
🔍
15BTM2110
Bore Diameter:15 mm
Outside Diameter:21 mm
Width:10 mm
Weight:*** kg
Click here to send inquiry
The 15BTM2110 bearing is a Needle Roller Bearing with an inner diameter of 15 mm , an outer diameter of 21 mm, a width of 10 mm. It typically uses P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
15 mm
Outside Diameter:
21 mm
Thickness:
10 mm
Weight:
*** KG
Specifications:
Structure:
Needle Roller
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy 15BTM2110 Needle Roller Bearing 15x21x10mm on the Internet?
High quality 15BTM2110 ( *** kg Mass, ID: 15 mm OD: 21 mm WD: 10 mm , P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 15BTM2110. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.