150BNR10XTYNDULP4 Angular Contact Ball Bearing 150x225x35mm
🔍
150BNR10XTYNDULP4
Bore Diameter:150 mm
Outside Diameter:225 mm
Width:35 mm
Click here to send inquiry
The 150BNR10XTYNDULP4 bearing is a Spindle Bearing with an inner diameter of 150 mm , an outer diameter of 225 mm, a width of 35 mm. It typically uses P5/P4/P4Y grade precision tolerances and Sealed/Shield/Open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
150 mm
Outside Diameter:
225 mm
Thickness:
35 mm
Specifications:
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Brand:
Neutral/OEM/As per your request
Precision Rating:
P5/P4/P4Y
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Seals Type:
Sealed/Shield/Open
Transaction Information:
Payment term:
T/T, Western Union or Paypal
Delivery time:
3 Working Days
Detailed description
How can you buy 150BNR10XTYNDULP4 Angular Contact Ball Bearing 150x225x35mm on the Internet?
High quality 150BNR10XTYNDULP4 ( ID: 150 mm OD: 225 mm WD: 35 mm , P5/P4/P4Y Accuracy Class , Chrome steel (Gcr15) Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 150BNR10XTYNDULP4. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.