Found 1 products for 122FC87660 Cylindrical Roller Bearing
122FC87660 Rolling Mill Bearing
[2015-09-09]
View More
Part Number:
122FC87660
Dimension:
610 x 870 x 660
Structure:
Cylindrical Roller
Mass:
1310 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P5 P6 P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gcr15
Payment term:
T/T in advance or 100% L/C at sight
Delivery time:
Within 15 days after get the deposit
Hebei Laili Industrial Co.,LTD (Free Member)
122FC87660 Rolling Mill Bearing Size :610*870*660mm Catalogue :Cylindrical Roller Bearing
GE90ES GE90ES-2RS Shperical plain bearing
[2013-03-26]
View More
Part Number:
GE90ES GE90ES-2RS
Dimension:
90 x 130 x 60
Structure:
GE
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Product Description Item:Radial Spherical Plain Bearings GE90ES GE90ES-2RS 90mm*130mm*60mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 90mm x 130mm x60mm/Metric
55206C inch tapered roller bearing 52.388x111.125x30.162mm
55206C
52.388 x 111.125 x 30.162
inch tapered roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
55206C inch tapered roller bearing 52.388x111.125x30.162mm Item:55206C Inch tapered roller bearing Type: Inch tapered roller bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5