10BGR19XTSUELP2 Angular Contact Ball Bearing 10x22x6mm
🔍
10BGR19XTSUELP2
Bore Diameter:10 mm
Outside Diameter:22 mm
Width:6 mm
Weight:0.01 kg
Click here to send inquiry
The 10BGR19XTSUELP2 bearing is a Angular Contact Ball Bearing with an inner diameter of 10 mm , an outer diameter of 22 mm, a width of 6 mm. It typically uses P4 ; P3 ; P2 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
10 mm
Outside Diameter:
22 mm
Thickness:
6 mm
Weight:
0.01 KG
Specifications:
Structure:
Angular Contact Ball
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
P4 ; P3 ; P2
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy 10BGR19XTSUELP2 Angular Contact Ball Bearing 10x22x6mm on the Internet?
High quality 10BGR19XTSUELP2 ( 0.01 kg Mass, ID: 10 mm OD: 22 mm WD: 6 mm , P4 ; P3 ; P2 Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 10BGR19XTSUELP2. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.