Found 1 products for 100FC72530C Roller Bearing
100FC72530C Cylindrical Roller Bearing (Size: 500x720x530mm)
[2026-01-06]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
100FC72530C
Dimension:
500 x 720 x 530
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
742 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
100FC72530C Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 500x720x530mm Inside Diameter (d): 500mm Outside Diameter (D): 720mm Width (B): 530mm
02474/20 bearing 28.575X68.262X22.225mm
[2013-05-24]
Dimension:
28.575 x 68.262 x 22.225
Structure:
tapered roller bearing
Mass:
0.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
no seals
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
02474/20 tapered roller bearing 28.575mmⅹ68.262mmⅹ22.225mm Item: tapered roller Bearing 02474/20 Type: tapered roller Bearing Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5 Precision Class:P0,P6,P5,P4,P2 ID Rang ...
16018 2Z C5 Tolerance Bearing 90*140*16MM
View More
90 x 140 x 16
Deep Groove Ball Bearing
0.904 KG
P0 P6X P6 P5 P4 P2
Seals Type:
open/rubber seal /2Z
bearing steel
L/C TT D/A D/P
3-35 days after got your payment
TIANJIN RDRJ BEARING COMPANY (Free Member)
• Item: 16018 Ball Bearings; • Type: Deep Groove Ball Bearings 16018; • Size:90*140*16
LD-Q020 four-point contact ball slewing bearing
LD-Q020
240 x 440 x 55
Slew bearing+ball
34.7 KG
P5 P6 PO
open
50Mn
T/T,L/C
one day after receive the payment
Luoyang MC Bearing Technology CO.,LTD (Free Member)
6309zzc3, 6309zz, 6309 Bearing 45x100x25mm
6309zzc3
45 x 100 x 25
Deep groove ball bearing
0.83 KG
P4
zz/rs
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)