Found 1 products for 100FC69510A Roller Bearing
100FC69510A Cylindrical Roller Bearing (Size: 500x690x510mm)
[2026-01-06]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
100FC69510A
Dimension:
500 x 690 x 510
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
562 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
100FC69510A Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 500x690x510mm Inside Diameter (d): 500mm Outside Diameter (D): 690mm Width (B): 510mm
NJ2328E Bearings
[2013-07-13]
NJ2328E Bearings
View More
Part Number:
NJ2328E
Dimension:
140 x 300 x 102
Structure:
Cylindrical Roller Bearings
Mass:
3.52 KG
Seals Type:
open
Bearing Material:
Steel or brass
Payment term:
T/T,D/P,D/D,L/C,Western Union,other
Delivery time:
by air, within 7 days after received your payment
OKB Industrial Co.,Ltd Sales Department (Free Member)
Inner Diameter:140 Outer Diameter:300 Width:102 Brand:okb
360.24.0955.010/Type 90/1100.24 WA Slewing Ring
View More
360.24.0955.010/Type 90/1100.24 WA
954 x 1108 x 90
Angular(Two-point) Contact Ball Slewing Ring(Beari
71 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P5
Seals Type:
Rubber
50Mn
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
30
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:360.24.0955.010/Type 90/1100.24 WA Angular(Two-point) Contact Ball Slewing Ring Inner Diameter (ID):954 mm Outer diameter (OD):1108 mm Width/Height: 90 mm
2013 hot sale thrust bearing 51201
12 x 28 x 11
Manufacturer & Factory
0.143 KG
ABEC-1,ABEC-3,ABEC-5
chrome steel(Gcr15),Carbon Steel(Gcr11)
T/T 30% in advance,70% before delivery